Możliwość skorzystania z masażu po wcześniejszej rezerwacji terminu.
Masaż tkanek głębokich
Skierowany jest do głębszych warstw mięśni oraz tkanki łącznej. W tej technice siła nacisku przez masażystę dobierana jest indywidualnie, w zależności od napięcia tkanek. Tempo jest powolne, a ilość użytego środka poślizgowego znikoma. Nacisk w masażu tkanek głębokich prowadzony jest pod kątem 45 stopni, co pozwala na rozciągnięcie masowanej tkanki. Naczynia krwionośne i nerwy mają wtedy również zdolność do rozciągania się czy przesuwania. Terapeuta działa z wielką precyzją palpacyjną.
Masaż tkanek głębokich stosuje się w przewlekłych bólach mięśni, powtarzającym się przemęczeniu, w problemach postawy ciała lub podczas powrotu do zdrowia po różnego rodzaju urazach. Ludzie często po tego rodzaju masażu czują ból od jednego do dwóch dni po zabiegu, ponieważ głównym celem masażu tkanek głębokich jest zmniejszenie ograniczeń w ruchomości mięśni oraz w ich strukturze. Nie znaczy to jednak, że terapia nie jest przyjemna.
Masaż relaksacyjny
Ten rodzaj masażu idealnie zmniejsza napięcie mięśni, a także sprawi, że będziemy naprawdę wypoczęci. Masaż relaksacyjny przy pomocy naturalnych olejków eterycznych skierowany jest w stronę odpowiednich potrzeb osoby masowanej. Terapeuta może wykorzystać podczas tego masażu różnego rodzaju oleje powodujące relaks, energetyzację, redukcję stresu czy przywracające równowagę organizmu itp. Jednym z najczęściej stosowanych olejków eterycznych w aromaterapii jest lawenda. Masaż relaksacyjny jest odpowiedni szczególnie dla osób narażonych na stres.
Masaż klasyczny
To najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu w Europie. Łączy on w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja). Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia czy też przyśpieszenia usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści wykonują odpowiednie ruchy na powierzchni mięśni używając do tego specjalnych balsamów, kremów czy olejków. Masaż klasyczny może być bardzo delikatny i odprężający. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś masażu, warto zacząć od tego rodzaju, ponieważ spełni on na pewno Twoje oczekiwania.
Refleksologia
Mimo, że nazywa się go czasem masażem stóp to jest on czymś więcej niż tylko prostym masażem stóp. Do zadań refleksologii należy uciskanie danych punktów znajdujących się na stopach, które odpowiadają za określone narządy i układy w organizmie. Ten rodzaj masażu jest bardzo relaksujący i polecany szczególnie ludziom, którzy w pracy stoją przez większą część dnia, a ich stopy są po prostu przemęczone. Dodatkowo refleksologia wpływa na regulację zaburzonych funkcji w układzie nerwowym oraz poprawia krążenie.
Masaż sportowy
Ten rodzaj masażu przeznaczony jest dla osób, które uprawiają aktywność fizyczną. Jednak nie trzeba być zawodowym sportowcem by korzystać z jego zalet. Sięgają po niego również ludzie aktywni i pracujący fizycznie. Masaż sportowy nie skupia się na relaksacji, ale na zapobieganiu i leczeniu powstałych kontuzji oraz poprawy wyników w sporcie. W tego rodzaju masażu łączy się różne techniki. Ogólnie mówiąc, jest on zbliżony do masażu klasycznego z tym, że używa się w nim szybsze tempo i większą siłę. Pomaga to rozluźnić mięśnie, zwiększyć ich elastyczność, a także przyspiesza proces regeneracji.
Masaż czekoladą
Bardzo popularny w SPA na całym świecie. Nie bez powodu. Korzyści z tego rodzaju masażu jest bardzo dużo m.in. ujędrnia i rewitalizuje skórę, działa jak doskonały środek nawilżający, uspokaja i poprawia nastrój, pomaga spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Zmniejsza stres, a także łagodzi dolegliwości związane z układem krążeniowym, mięśniowym, nerwowym i oddechowym. Masaż gorącą czekoladą jest szczególnie polecany osobom, które odczuwają nadmierne zmęczenie po ciężkim dniu pracy.