Wypoczynek wcale nie musi odbywać się latem, coraz więcej osób ceni wczasy jesienne nad morzem. Może to być tygodniowy pobyt w urokliwym miejscu, blisko natury, a przede wszystkim w spokoju, bez tłumów. W nadmorskich kurortach oferty są o wiele bardziej korzystne cenowo, a atrakcje są takie same, jak podczas letnich odwiedzin. Jednym z takich miejsc jest Niechorze, w przeszłości niewielka wieś, a obecnie jedno z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich.

Niechorze – dlaczego warto wybrać się na wypoczynek w tym miejscu?

Rozwój Niechorza jako miejscowości nadmorskiej zaczął się w XIX wieku, od kiedy wybudowano w tym miejscu latarnię morską. Miejscowość ze skromnej rybackiej wsi zaczęła zamieniać się w popularne miejsce wypoczynkowe. Latarnia morska do tej pory jest jedną z atrakcji tego miejsca i wizytówką miasta, można podziwiać krajobraz z platformy widokowej, a nawet odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. Latem Niechorze odwiedzają prawdziwe tłumy turystów, ale warto odwiedzać to miejsce również poza sezonem. Na terenie wszystkich rekreacyjnych obiektów są mniejsze kolejki do atrakcji, plaże nie są zatłoczone i sprzyjają intymnym spacerom w ciszy. Jest to doskonała okazja nie tylko do zadbania o ciało, można również zadbać o wypoczynek psychiczny.

Morze i plaża poza sezonem

Plaże Niechorza w porównaniu do innych charakteryzują się jasnym piaskiem i dobrą szerokością. Plaża strzeżona znajduje się na szerokości ponad 100 metrów, w części zachodniej miejscowości znajduje się naturalny wysoki klif nadmorski. Molo rozciąga się około 400 metrów w głąb morza, a sama miejscowość jest strefą przebiegania kilku szlaków turystycznych, jest to między innymi;

– Szlak Nadmorski, który rozpoczyna się w Świnoujściu, a kończy w Kołobrzegu,

– Szlak Liwiej Łuży, jest to zielony szlak turystyczny w kształcie pętli wokół nadbrzeżnego jeziora,

– Rowerowy Szlak Morza Bałtyckiego.

Ośrodek wypoczynkowy nad morzem zaprasza do zwiedzania okolicy i korzystania z atrakcji

Domki na morzem – Baltic Natur Park

Tuż obok jeziora Liwia Łuża znajdują się komfortowe domki i apartamenty pod nazwą Baltic Natur Park – Holiday Resort. Oferta tego miejsca obejmuje szereg atrakcji i udogodnień dla osób w nim przebywających. Znajduje się tam między innymi:

– basen z podgrzewaną wodą, jaccuzi, strefa wellnes i spa oraz siłownia na świeżym powietrzu,

– staw do wędkowania,

– wypożyczalnia rowerów i quadów,

– kawiarnia i coctail bar,

– boisko do gry w siatkówkę plażową,

– miłośnicy przyrody mają możliwość obserwacji, w specjalnie przygotowanych miejscach, ptaków z pobliskiego rezerwatu, a także prywatny park do spacerowania.

Atrakcje ośrodka

Na terenie obiektu znajdują się również miejsca z grillem i wygodnymi altanami, w których można zorganizować prywatne spotkania imprezowe. Apartamentydomki w Baltic Natur Park są doskonałym miejscem na wczasy albo wypoczynek we wrześniu. Kiedy jest mniej turystów, można w pełni docenić morze i wyjątkowy klimat parku. W niewielkiej odległości znajduje się główny deptak Niechorza, Aleja Bursztynowa, miejsce z wieloma atrakcjami dla turystów.

Baltic Natur Park - domki i apartamenty w Niechorzu

Wypoczynek po sezonie w Niechorzu — co warto zobaczyć?

Organizując wczasy nad morzem po sezonie, można liczyć na spore korzyści zdrowotne, jakie daje w tym okresie jod. Wypoczynek we wrześniu, a nawet w październiku to dużo wyższe stężenie tego pierwiastka w powietrzu niż w miesiącach letnich. Wybierając się na wczasy, warto pamiętać, że atrakcje Niechorza tego miejsca to nie tylko morze, można się dobrze bawić, przebywając w samej miejscowości i jej okolicach.

W Niechorzu znajdują się trzy parki linowe, a także muzea, między innymi Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym obejrzeć można zdobycze rybackie. Interesującym miejscem szczególnie dla dzieci jest także Oceanarium znajdujące się na Alei Bursztynowej, można obejrzeć w nim stworzenia pochodzące z najdalszych zakątków całego świata. Ciekawym obiektem jest Pomnik Foki Depki, która urodziła się w fokarium, a w 2004 roku wraz z innymi fokami została wypuszczona do Bałtyku. Po dotarciu do Danii i Niemiec Depka zawróciła na polskie morze i zamieszkała w Niechorzu, gdzie przygotowano dla niej specjalne odgrodzone od turystów miejsce. Do 2007 roku była to jedyna dziko żyjąca foka w tym regionie Bałtyku.

Piękna okolica — Latarnia Morska

Najchętniej odwiedzanym miejscem w Niechorzu jest Latarnia Morska, która jest najpiękniejszym obiektem tego typu na całym Wybrzeżu Bałtyckim, z tarasu można obserwować panoramę okolicy w promieniu kilku kilometrów. W specjalnym budynku umieszczonym przy latarni morskiej, w którym panują tropikalne warunki, znajduje się Motylarnia. Jest to miejsce, w którym znajdują się setki motyli z całego świata, w czasie pobytu można obserwować, jak z poczwarki wykluwają się motyle. W niewielkiej odległości od latarni znajduje się również Muzeum Figur Woskowych. Znajdują się w nim różne postacie historyczne i współczesne, a także bohaterzy bajek i filmów.

Atrakcje w okolicach Niechorza

Przez okolice Niechorza przebiega trasa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, w sezonie można przejechać się Ciuchcią Retro, jest to jedyna w Europie jeżdżąca po nowych torach kolejka wąskotorowa. Poza sezonem można ją obejrzeć w Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. W odległym od Niechorza o 6 km Rewalu znajduje się Platforma widokowa, można z niej oglądać takie atrakcje, jak zachody i wschody słońca nad morzem, niezapomniane są widoki podczas sztormu.