WSPANIAŁA OKOLICA

morze & jezioro

Wielokrotnie nagradzana, urokliwa plaża w Niechorzu Rezerwat Przyrody Jezioro Liwia Łuża

NIECHORZE

WSPANIAŁA OKOLICA

Kompleks Baltic Natur Park - Holiday Resort w Niechorzu to jedyne takie miejsce nad polskim morzem, które łączy bliskość morza, jeziora Liwia Łuża i Rezerwatu przyrody o tej samej nazwie. To tutaj można wypocząć w bardzo komfortowych domkach letniskowych, ciesząc się piękną plażą i atrakcjami malowniczej okolicy. Do najważniejszych atrakcji zaliczyć można bardzo czystą plażę, która wielokrotnie uhonorowana została Błękitną Flagą, pobliską latarnię morską, wyjątkowy Rezerwat przyrody Liwia Łuża z jeziorem o tej samej nazwie, Nadmorską Kolej Wąskotorową, Park Miniatur Latarni Morskich, Motylarnię, Muzeum Figur Woskowych. Tętniąca życiem Aleja Bursztynowa oddalona o zaledwie kilkaset metrów od naszych domków letniskowych w Niechorzu będąca głównym deptakiem miejscowości Niechorze z licznymi atrakcjami, restauracjami i lodziarniami oraz bliskość sklepów stanowią idealną lokalizację dla wypoczynku i spędzania czasu.

SPACER PO OKOLICY

W odległości zaledwie kilku minut spacerem od komfortowych domków letniskowych Baltic Natur Park - Holiday Resort w Niechorzu znajdują się liczne atrakcje.

Piękna plaża

Plaża w Niechorzu została wielokrotnie uhonorowana prestiżową Błękitną Flagą, uznawana za jedną z najczystszych plaż polskiego wybrzeża.

“Błękitna Flaga” jest międzynarodowym certyfikatem przyznawanym kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa, dostępności i informacji.

Program funkcjonuje w 32 krajach. Błękitną flagę otrzymują wyłącznie te kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Sprawdzane są głównie kryteria czystości (stan i liczba toalet, segregacja śmieci, porządek na plaży) i bezpieczeństwa (stan służb ratowniczych).

6 minut spacerem

Jezioro Liwia Łuża

Zaledwie 3 minuty spacerem od Baltic Natur Park – Domki Letniskowe Niechorze położone jest przepiękne jezioro Liwia Łuża, będące częścią Rezerwatu przyrody Liwia Łuża. Jezioro Liwia Łuża stwarza doskonałe warunki do obserwacji i fotografowania licznych gatunków ptactwa wodnego.

Dookoła jeziora biegnie szlak zielony o długości około 9 km. Ma on charakter pętli – zaczyna się i kończy przy dworcu PKS w Niechorzu. Na trasie oprócz jeziora, zobaczymy ślady grodziska z początków naszej ery we wsi Skalno, a także zabytkowy dworzec kolejowy w Pogorzelicy.

3 minuty spacerem

Nadmorska kolej wąskotorowa

Nadmorska wąskotorówka jest obecnie jedną z największych atrakcji gminy Rewal i znajduje się w ścisłym gronie sztandarowych produktów turystycznych Pomorza Zachodniego.

Na trasie kolejki znajdują się liczne atrakcje m.in. Motylarnia w Niechorzu, Park Miniatur Latarni Morskich, Latarnia Morska w Niechorzu czy Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Najbliższy przystanek znajduje się zaledwie klika minut spacerem od naszego niechorskiego resortu 

3 minuty spacerem

Latarnia Morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu, określana jest mianem jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu.

Na wysokości 35,7 m ulokowano taras widokowy, z którego roztacza się widok na okolicę w promieniu kilku kilometrów.

8 minut spacerem

Przystań rybacka

Na plaży znajduje się także przystań rybacka. Kutry rybackie miejscowych rybaków można rozpoznać charakterystycznym oznaczeniu “NIE” na burcie.

Gastronomia Niechorza bazuje głównie na rybach świeżo złowionych przez lokalnych rybaków. Również turyści mogą kupić ryby bezpośrednio z kutra, z pewnością idealnie nadają się na grilla.

Zacumowane łodzie, morze i plaża to także idealna sceneria do pamiątkowych zdjęć.

7 minut spacerem

Motylarnia

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze to miejsce, w którym na wyciągnięcie ręki można zobaczyć kilkadziesiąt swobodnie latających, egzotycznych motyli z całego świata.

To idealne miejsce dla osób, które chcą się dowiedzieć m.in. po co motylom dwie pary skrzydeł, jak widzą motyle lub po prostu doznać niesamowitych wrażeń estetycznych.

Być może motyl usiądzie na Twoim ramieniu?

8 minut spacerem

Muzeum Figur Woskowych

W Muzeum Figur woskowych można zobaczyć najsłynniejsze postaci z całego świata w skali 1:1.

Lady Gaga, Harry Potter, Shrek, czy Winston Churchil to tylko niektóre z nich, ponadto fascynujące iluzje 3D pozwolą przenieść się do niezwykłego, czarującego trójwymiarowego świata.

8 minut spacerem

Park Miniatur Latarni Morskich

Odwiedzający Park Miniatur Latarni Morskich mogą podziwiać miniatury wszystkich latarni polskiego wybrzeża w skali 1:10.

Starannie wykonane, z wykorzystaniem najnowszych technik odtwarzają nawet filigranowe szczegóły pięknych obiektów. Na miejscu można zaznajomić się z walorami historycznymi poszczególnych latarni zawartymi w opisach lub skorzystać z dostępnego na miejscu przewodnika.

8 minut spacerem

Aleja Bursztynowa

Aleja Bursztynowa stanowi główny deptak miejscowości Niechorze. Mieszczą się tutaj liczne sklepy, restauracje i smażalnie ryb z bogatym wyborem przepysznych ryb oraz owoców morza.

Znajdują się tutaj również ciekawe kawiarnie oraz tawerny, które oprócz milej obsługi oferują smaczne menu.

5 minut spacerem

Zagroda Chłopska

Zagroda Chłopska to typowy dla tego regionu kompleks zabudowań gospodarskich z przełomu XVIII i XIX wieku. Na wprost wejścia znajdowały się pomieszczenie mieszkalne, a pozostałą część stanowiły zabudowania gospodarcze: stodoła, stajnia, spichlerz, chlew.

4 minuty spacerem

Dino

Najbliższy sklep wielobranżowy znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od Baltic Natur Park – Holiday Resort w Niechorzu

2 minuty spacerem

WIĘCEJ ATRAKCJI

Niechorze i okolice

Ruiny w Trzęsaczu

W Trzęsaczu podziwiać można ruiny kościoła św. Mikołaja, który padł ofiarą cofającego się klifu.

Niezapomniany widok na plażę, ruiny i nadmorskie urwiska można podziwiać z nowego tarasu widokowego

9 minut samochodem (5 km)

Minigolf

W Trzęsaczu znajduje się profesjonalny, filcowy Minigolf. Mieści się on przy trakcie pieszo-rowerowym między Pustkowem a Trzęsaczem.

To doskonałe miejsce aby poćwiczyć zręczność, ponieważ gra polega na tym aby pokonać 18 stanowisk, przy jak najmniejszej liczbie uderzeń piłeczki kijem golfowym.

6 minut samochodem (4 km)

Platforma widokowa

Platforma widokowa w Trzęsaczu to olbrzymia, nowoczesna konstrukcja znajdująca się na wysokości 20 m n.p.m.

Z tarasu rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie i ruiny kościoła gotyckiego na klifie.

Po zmroku natomiast konstrukcję ozdabia piękna iluminacja świetlna.

9 minut samochodem (5,3 km)

Magiczny domek

To Magiczny domek, w którym wszystko jest odwrócone o 180 stopni. Jest on całkowicie umeblowany co robi piorunujące wrażenie i sprawia, że zmysły szaleją.

To jedyna tego typu atrakcja na Wybrzeżu Rewalskim i jedna z dwóch nad polskim morzem.

15 minut samochodem (10 km)

Kołobrzeg - Perła Bałtyku

To największe z polskich uzdrowisk o niezrównanym uroku i ciekawej historii.

Po krętych schodach można wspiąć się na punkt widokowy latarni morskiej skąd rozciąga się piękny widok na morze, plażę i miasto. Będąc w Kołobrzegu warto zobaczyć również katedrę, ratusz, muzeum oraz starówkę.

Jednym z najcenniejszych zabytków jest monumentalna, gotycka Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

48 minut samochodem (46 km)

Szczecin - miasto zabytków, wód i zieleni

Szczecin mimo, że położony 60 km w głębi lądu – jest portem morskim. Miasto otaczają trzy puszcze Wkrzańska, Bukowa i Goleniowska.

Będąc w Szczecinie obowiązkowo trzeba zobaczyć szczeciński zamek oraz katedrę, pospacerować Wałami Chrobrego i aleją Fontann, popłynąć na wycieczkę po porcie szczecińskim i jeziorze Dąbie.

1 godz. 30 min. samochodem (120 km)

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Zamek został zbudowany prawdopodobnie w II połowie XIV w. Był na tyle okazały, że otrzymał nazwę Zamku Książąt Pomorskich.

Turyści mogą zobaczyć tutaj zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, ekspozycję sztuki sakralnej, czy dzieła współczesnych artystów.

Zamek stanowi nieoceniony zabytek, a odrestaurowane pomieszczenia przenoszą nas w klimat wieków średnich.

1 godz. 40 min samochodem (125 km)

Centrum Słowian i Wikingów

To wspaniała rekonstrukcja zabudowań średniowiecznego Wolina. Od ponad 100 lat na terenie miasta prowadzone są wykopaliska archeologiczne, dzięki czemu możliwe jest wierne odtworzenie historii.

Osada ma charakter skansenu, zwiedzając można zobaczyć jak mogło wyglądać życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali.

W osadzie prowadzone są pokazy i nauka dawnych rzemiosł. Można tutaj podpatrzeć pracę rzemieślników w historycznych strojach oraz spróbować własnych sił, by poznać w praktyce pracę i życie naszych przodków.

 
50 minut samochodem (60 km)

ZOBACZ FILM Z OKOLICY

Spacerem / Rowerem

ZOBACZ

atrakcje okolicy

"Nasze wakacje w Baltic Natur Park były bardzo udane. W jednym miejscu znaleźliśmy wszystko to, co sprawiało, że każdy dzień był inny. Komfortowe warunki i wspaniała lokalizacja! Polecamy każdemu, kto wybiera się nad polskie morze. :)"
Rodzina Winner